Identita jej akcionára sa odkryla v roku 2012, bola ňou spoločnosť Carterton Springs Healthcare Limited, ktorú založil Geoffrey Peter Cone. Ten by mal byť aj správcom štyroch schránkových firiem stojacich za Váhostavom. Podľa Klimeka všetky sídlia na tej istej adrese.

Klimek podotýka, že Dáni predali podiel v čase obnovovania licencií na prevádzkovanie záchraniek. „Dnes vieme z médií, že proces udeľovania licencií v roku 2009 a 2010 bol vrcholne netransparentný,“ povedal.

Falcku sa však podľa jeho slov mimoriadne zadarilo, keď zvýšil počet bodov, ktoré bude prevádzkovať zo 74 na 91 a za druhej vlády Roberta Fica až na 107 staníc, čo je tretina siete. M. Klimek poukazuje na to, že s väčším počtom staníc sa zvýšil aj zisk spoločnosti z 1,5 milióna eur v roku 2009 na minuloročných 4,2 milióna.

„Kúpna cena, z ekonomických výkazov, bola menšia než 2,7 milióna eur a investorovi sa vrátila ako ročný zisk, resp. ako dvojročná dividenda v tejto spoločnosti,“ konštatuje M. Klimek.

Ako pokračoval, v roku 2010 zastupovala záujem spoločnosti Carterton na valnom zhromaždení advokátska kancelária Futej and Partners. Podotýka, že na tomto zhromaždení boli do orgánov spoločnosti menované nové osoby medzi inými napríklad Radoslava Sláviková Geržová, známa so spoločnosti Medical Group. „Doktor Futej sám seba označil za vlastníka Prefto Holding, čo je polovičný vlastník zdravotnej poisťovne Dôvera,“ uviedol M. Klimek.

Poslanec Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že tak ako sa špekulovalo o tom, že za Dôverou je podnikateľ Juraj Široký, tak sa zdá, že stojí i za Falckom. „Smer tu urobil systém štátneho výpalníctva, kde za záchrannou spoločnosťou vtedy, keď jej vypršia licencie, príde niekto z Nového Zélandu a povie, že predaj mi polovičku a ja ti zaručím, že budeš mať viacej bodov záchraniek a nakoniec budeš mať väčší zisk z polovičky ako teraz z celého. A toto sa zrejme v tomto prípade stalo,“ konštatoval I. Matovič.

Podľa nezaradeného poslanca Daniela Lipšica (NOVA) vláda Roberta Fica nikdy nedopustí zákon, ktorý by odhaľoval vlastníkov schránkových firiem. Europoslanec Richard Sulík (SaS) dodáva, že problémom pre Slovensko je, že rozkrádanie je systematické, dlhodobé a siaha aj do budúcna na základe rôznych zmlúv.