Vyšetrovatelia podľa oznámenia spoločnosti preskúmali a zaistili niektoré dokumenty. Porsche podľa svojho oznámenia bude s úradmi plne spolupracovať, rovnako ako ďalšia automobilka Audi, ktorá dodáva pre vozidlá Porsche veľké naftové motory.

Prokuratúra v rámci vyšetrovania Porsche vykonala takisto prehliadky v objektoch spoločnosti Audi v Ingolstadte a Neckarsulme. Audi aj Porsche sú súčasťou koncernu Volkswagen.

„Traja podozriví zahŕňajú člena predstavenstva a vyššieho manažmentu Porsche. Tretieho podozrivého už Porsche nezamestnáva,“ uviedla prokuratúra. Nespresnila, ktorého člena predstavenstva sa vyšetrovanie týka. Podľa zdrojov agentúry Reuters však nejde o finančného riaditeľa Olivera Blumeho.

Porsche v súvislosti so škandálom emisií naftových vozidiel Volkswagenu na jeseň 2016 zvolala dobrovoľne na kontrolu modely Macan. Vlani v júli vtedajší spolkový minister dopravy Alexander Dobrindt zakázal registráciu modelov Cayenne s trojlitrovým pohonom TDI.

Volkswagen sa v septembri 2015 priznal, že po celom svete inštaloval do približne 11 miliónov naftových áut softvér umožňujúci manipulovať s testami emisií. Aféra sa týka okrem iného asi 1,2 milióna vozidiel Škoda Auto.
Porsche patrí medzi najziskovejšie automobilky sveta. Vlani spoločnosť vykázala rekordný odbyt, tržby aj zisk. Zisk po zdanení vzrástol o 19 percent na 3,14 miliardy eur, tržby o päť percent na 23,5 miliardy eur.