Informácia o blízkej dohode medzi bankou a ministerstvom spravodlivosti sa podľa agentúry AFP objavila v ten istý deň, kedy minister spravodlivosti Eric Holder uistil, že žiadna banka nebude "stáť nad zákonom". Vyšetrovaniu kvôli podozreniu z prania špinavých peňazí a daňových únikov čelí v USA aj francúzska banka BNP Paribas.
Spojené štáty obviňujú Credit Suisse, že pomáhala bohatým Američanom tajiť peniaze pred daňovým úradom. BNP Paribas podľa zdroja denníka čelí podozreniu z prania špinavých peňazí a porušovania amerických sankcií voči niektorým krajinám.
"Chcem znovu potvrdiť zásadu, že žiadny jednotlivec alebo entita poškodzujúca našu ekonomiku, nikdy nie je nad zákonmi," povedal minister E. Holder. Poznamenal, že vyšetrované prípady sleduje a je odhodlaný ich dotiahnuť do konca.
Iná švajčiarska banka, UBS, v roku 2009 na poslednú chvíľu odvrátila obvinenia z daňových únikov, pretože sa s americkými úradmi dohodla, že im dobrovoľne zaplatí pokutu 780 miliónov dolárov.
Podľa februárovej správy stálej vyšetrovacej komisie amerického Senátu pomohla Credit Suisse 22-tisícom amerických klientov ukryť pred americkým daňovým úradom desať až 12 miliárd dolárov. Generálny riaditeľ Credit Suisse Brady Dougan sa neskôr ospravedlnil. Tvrdil vtedy, že malá skupina bankárov pôsobiacich vo Švajčiarsku zrejme porušila americké zákony a oklamala nadriadených. Nezdanená suma sa vraj pohybovala okolo siedmich miliárd dolárov.