Príjmy zo softvérových aktivít, ktoré sa majú stať novou hlavnou aktivitou firmy, sa však v porovnaní s rovnakým obdobím vlani viac ako zdvojnásobili, uviedla firma vo vyhlásení.
Strata bez mimoriadnych položiek za tri mesiace do konca mája predstavovala 28 miliónov dolárov, teda päť centov na akciu. Strata sa síce znížila z minuloročných 11 centov na akciu, analytici oslovení agentúrou Thomson Reuters však očakávali stratu len tri centy na akciu. Pri započítaní mimoriadnych položiek čistý zisk firmy stúpol na 68 miliónov dolárov z vlaňajších 23 miliónov dolárov.
Príjmy klesli na 658 miliónov dolárov z vlaňajších 966 miliónov a takisto zaostali za očakávaním. Dôvodom bol hlavne pokles predaja telefónov.
Príjmy softvérovej divízie vzrástli o 150 percent na 137 miliónov dolárov. Príjmy z hardvéru naopak klesli o 30,6 percenta na 263 miliónov dolárov. Príjmy divízie služieb sa znížili o 51,4 percenta na 252 miliónov dolárov. Hardvérová divízia má na celkových príjmoch firmy podiel zhruba 40 percent a služby 38 percent.
Spoločnosť BlackBerry, pôvodne Research In Motion, bola priekopníkom inteligentných telefónov a jej prístroje mali v obľube najmä manažéri. Teraz však BlackBerry na trhu výrazne zaostáva za prístrojmi s operačným systémom Android a tiež za telefóny iPhone od americkej spoločnosti Apple.
Podiel BlackBerry na svetovom trhu s inteligentnými telefónmi klesol na necelé jedno percento, v roku 2009 pritom predstavoval zhruba 20 percent.