Takmer 90 percent letelo do európskych destinácií, najmä do krajín Európskej únie. Najčastejším cieľom boli londýnske letiská (vyše 682-tisíc pasažierov), Frankfurt (601-tisíc) Berlín (vyše 530-tisíc), z východoeurópskych letísk v moskovskej aglomerácii (vyše 290-tisíc).

Na Blízky východ letelo 227-tisíc do Dubaja, na Ďaleký východ vyše 618-tisíc a na letiská v Severnej Amerike vyše 352-tisíc.

Schwechatu dominovali dopravcovia, ktorí patria do nemeckej skupiny Lufthansa. Bolo ich vyše 62 percent, z toho 47,5 percenta letelo s Austrian Airlines. Na medziročnom raste sa vyše dvadsiatimi percentami podieľali lowcostové aerolínie, masívnym nástupom od jari a leta najmä dvaja rakúski nováčikovia Laudamotion a Level i maďarský Wizz Air. Z Viedne vlani lietalo 74 aerolínií na 205 letísk v 71 krajinách.

Na minulý rok vedenie letiska rátalo skromne s päťročným rastom počtu cestujúcich, po lete odhad spresnilo na 10 percent, skutočnosť bola ešte o 0,8 percenta vyššia. Tento rok letisko predpokladá desaťpercentný rast a prekonanie 30-percentnej hranice.

Ťahúňom by mali byť najmä lowcosty, najmä vlaňajší nováčikovia, ktorí budú lietať už po celý rok a avizujú veľa nových spojov. Pribudnú aj nové lety do Severnej Ameriky a Japonska.

Predvlaňajšie rekordy prekonali aj ďalšie hlavné letiská v okolitých krajinách. Varšava vlani vybavila vyše 17,7 milióna cestujúcich, Praha takmer 16,8 milióna (plus 9 percent) a Budapešť 14,9 milióna (plus 13,5 percenta).